POGADUSZKI

"Pogaduszki" to aplikacja do domowej terapii logopedycznej dzieci. Algorytm Sztucznej Inteligencji sam zdiagnozuje dziecko i sam przygotuje terapię logopedyczną opartą na grach sterowanych głosem. Z poziomu aplikacji można skonsultować się z logopedą, żeby potwierdzić diagnozę lub uzyskać pomoc w trudniejszych przypadkach.

Jako aplikacja “Pogaduszki” mieliśmy przyjemność uczestniczyć w akceleracji Mazovian Startup. Z całą pewnością program dał nam olbrzymi zastrzyk wiedzy i kontaktów tak potrzebnych startupom na wczesnym etapie rozwoju. Udział w Mazovian Startup potwierdził, że cześć naszych biznesowych założeń była słuszna, ale co dużo ważniejsze, eksperci wskazali nam miejsca do weryfikacji, a później pomogli je urealnić i udoskonalić. Wychodzimy z akceleracji Mazovian Startup w przekonaniu, że mamy lepszy produkt, model biznesowy i strategię “go to market”. Polecamy Mazovian Startup każdemu, kto biznesu chce uczyć się na cudzych, a nie na swoich błędach. Zgłaszajcie się!

wycieczkomat

Wycieczkomat.com to nowoczesny system wsparcia rodziców i nauczycieli w organizacji wycieczek szkolnych. Głównym celem jest digitalizacja tego sektora, która realnie wpływa na jakość pracy nauczycieli, zdejmując z ich barków dodatkowy czas jaki muszą poświęcić na ten proces, a także odpowiedzialność organizacyjną i finansową. Rodzice otrzymują bezpieczeństwo organizacyjne, transparentną ofertę, proste zapisy online oraz wiele możliwości płatności w tym system ratalny i kafeteryjny.

"Program akceleracyjny Youth Business Poland to nie tylko wartościowe i kompleksowe doświadczenie dla startupów, ale także prawdziwe przeżycie dla każdego z nas, uczestników. Od pierwszego dnia czuliśmy się częścią wspaniałej i zaangażowanej społeczności, której celem było wspieranie naszej wizji i marzeń o biznesie. Mentorzy, specjaliści, organizatorzy programu oraz inni uczestnicy, byli dla nas nie tylko źródłem wiedzy, ale także wsparcia, motywacji i inspiracji. Ich doświadczenie, entuzjazm i zaangażowanie pozwoliły nam wzrastać i rozwijać biznes we wszystkich płaszczyznach. Program zapewnił nam niezwykle cenne lekcje z zakresu tworzenia produktu, badania potrzeb klienta, sprzedaży, budowania relacji, zarządzania zespołem, a także prawa oraz finansów. Wdrożenie tych lekcji pozwoliło nam na zmianę modelu biznesowego i sprawniejszą realizację działań. Nie da się opisać wszystkich emocji, jakie towarzyszyły nam podczas programu. Od niepewności, ciężkiej pracy, wyzwań, po radość i satysfakcję z osiągnięć. Program Youth Business Poland dał nam nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także poczucie, że możemy osiągnąć wszystko, co sobie wymarzymy."

HIPERH2

HIPERH2 specjalizuje się w produkcji zielonego wodoru, wykorzystując surowce odnawialne: ciekłe pochodne biomasy, nanomateriały katalityczne oraz energię słoneczną. Technologia oparta na fotokatalizie, zamiast elektrolizy wody może efektywnie przyczynić się do dekarbonizacji i globalnej transformacji energetycznej poprzez wykorzystanie różnych odnawialnych surowców.

"Projekt Mazovian Startup IV organizowany przez YBP pozwolił nam obserwować nowo poznane grono founderów i zmienić podejście do myślenia o naszym projekcie oraz zrozumieć w jaki sposób definiować i porządkować nasze cele w czasie. Udział w warsztatach z trenerami i praca w grupie uczestników wpłynęła na poprawę skuteczność prezentacji naszego pomysłu, a wygrana z pewnością pomoże nam odważniej stawiać dalsze kroki w rozwoju projektu HIPERH2."

MAGLY

MAGLY to system który oferuje interaktywną grę dla dzieci w świecie rzeczywistym z wykorzystaniem elementów terenowych i edukacyjnych. Rozwiązanie zachęca dzieci do zabawy bez urządzeń mobilnych w atrakcyjny i nowoczesny sposób, jednocześnie wykorzystując najnowsze technologie do rozwijania ich umiejętności psychomotorycznych.

Współpraca z Youth Business Poland wniosła ogromną wartość dla MAGLY. Podczas programu Mazovian Startup III poznaliśmy niesamowitych ekspertów, dopracowaliśmy nasz model biznesowy, opracowaliśmy całkowicie nową, genialną komunikację naszego produktu i wiele wiele więcej. Dzięki temu rozwijamy się z prędkością światła! Z wielką przyjemnością polecam współpracę z YBP.

VERMICO KOMPOSTOWNIK

Vermico tworzy inteligentne kompostowniki nadające się do użycia w warunkach miejskich, a nawet biurowych. Kompostowniki oparte na pracy dżdżownic kalifornijskich zawierają systemy, które monitorują i wspomagają przebieg rozkładu.

Program Mazovian Startup jest dedykowany zarówno dla początkujących startupów pracujących nad swoją ideą i MVP, jak i tym bardziej doświadczonym potrzebującym wsparcia w promocji swojego rozwiązania na rynku. Taka różnorodność promuje wymianę ciekawych doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów i współpracy pomiędzy startupami. Szczególnie podobało nam się zaangażowanie organizatorów, którzy zadbali o ciekawe warsztaty oraz program mentoringowy. Każdy ze startupów otrzymywał wsparcie mentora, z którym indywidualnie mógł przedyskutować aspekty związane z prowadzeniem firmy i rozwojem produktu.

WELLNESKIN

Wellneskin tworzy innowacyjne kosmetyki wykorzystujące technologię aktywnych pęcherzyków gazów. Te pęcherzyki działają przeciwdrobnoustrojowo, łagodzą podrażnienia nawet u najbardziej wrażliwej skóry, oraz zwiększają przyswajalność składników aktywnych, co znacząco zwiększa skuteczność działania kosmetyków. Ta ekologiczna technologia pozwala na produkcję kosmetyków bez użycia substancji toksycznych dla ludzi i środowiska.

CONTROL AI

ControlAI sprawia że AI jest bezpieczne i zgodne z prawem. Dostarczamy platformę SaaS, która w zautomatyzowany sposób weryfikuje i automatycznie poprawia wrażliwości w cyberbezpieczeństwie czatbotów, systemów wizji komputerowej czy botów do grania na giełdzie. Współpracując z naszymi klientami sprawiliśmy między innymi, że mniej samochodów autonomicznych zjeżdża z tras, karty kredytowe klientów nie wyciekają z czatbotów a same rozwiązania AI mają mniejszy ślad węglowy. Dzięki integracji z  produktem, firmy mogą szybko certyfikować swoją zgodność z ponad 200 normami, takimi jak ISO czy międzynarodowe regulacje.

 

supptrail

Supptrail to platforma SaaS do zarządzania łańcuchem dostaw w branży odzieżowej i tekstylnej. Zapewnia kompleksowe funkcje, takie jak mapowanie łańcuchów dostaw, ocena i wybór dostawców na podstawie wskaźników zrównoważonego rozwoju i certyfikatów, obliczanie śladu węglowego oraz śledzenie i uwierzytelnianie produktów. Rozwiązanie to eliminuje brak przejrzystości i identyfikowalności w łańcuchu dostaw, ułatwiając zrozumienie procesu produkcji odzieży oraz jej pochodzenia.

 

BALLSQUAD

BallSquad to mobilna aplikacja umożliwiająca rezerwację boisk sportowych w Polsce. Dzięki opartemu na chmurze systemowi SaaS, zarządzanie obiektami sportowymi staje się łatwe i intuicyjne. Aplikacja All-In-One działa jako marketplace, łącząc właścicieli obiektów sportowych z pasjonatami sportu. Użytkownicy mogą wygodnie zarezerwować obiekty online oraz organizować wydarzenia sportowe w prosty i bezpieczny sposób.

Program akceleracyjny był pod względem merytorycznym i organizacyjną na bardzo wysokim poziomie. Dzięki warsztatom prowadzoną przez wybitnych specjalistów z różnych dziedzin mogliśmy zdobyć nieocenioną wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Mentorzy, specjaliści prowadzący zajęcia oraz pracownicy YBP  w trakcie trwania programu, ale i również pod po jego zakończeniu są bardzo zaangażowani oraz służą pomocą w dalszym rozwoju. Wsparcie i wiedza, jaką otrzymaliśmy podczas trwania programy akceleracyjnego przenoszą benefity naszej działalności do dziś.

FAST TRACK

Fast Track to aplikacja ułatwiająca obsługę kolejek na festiwalach i wydarzeniach sportowych poprzez przeniesienie zamówień z food trucków i innych miejsc do telefonów. Pozwala ona na skanowanie kodów QR lub wybieranie z listy dań, umożliwia płatność, śledzenie postępu zamówienia oraz odbiór po powiadomieniu. Rozwiązanie to eliminuje problemy z długimi kolejkami, poprawiając efektywność obsługi i zadowolenie klientów, i może być wykorzystywane przez uczestników imprez oraz właścicieli lokali gastronomicznych.

Mazovian Startup jako bardzo początkującemu startupowi, pokazał przede wszystkim, jak przekuć pomysł w coś co będzie realnym biznesem. Mogliśmy nawiązać partnerstwa i dostać dużą dawkę wiedzy dzięki szerokiemu dostępowi do doświadczonych mentorów. Dostaliśmy narzędzia, aby skutecznie rozwijać swoją spółkę na każdym etapie rozwoju. Zostaliśmy zaproszeni i wprowadzeni w społeczność warszawskich startupów, nie tylko od strony inwestorów, ale również poznaliśmy i zaprzyjaźniliśmy się z innymi startupami. Doświadczenie, jakim był udział w programie Mazovian Startup IV było wspaniałą przygodą, która pchnęła nas na ścieżkę szybkiego rozwoju.