Startup Camp Płock

Myślisz o zgłoszeniu się do programu Mazovian Startup IV, a nie do końca wiesz czy to jest dla Ciebie - chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości! 

Myślisz o zgłoszeniu się do programu Mazovian Startup IV, a nie do końca wiesz czy to jest dla Ciebie - chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości! 

 

1. Kto może wziąć udział w programie Mazovian Startup IV?

Wszystkie podmioty zarejestrowane i prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego nie dłużej niż 3 lata od daty ogłoszenia naboru do programu akceleracji lub twórcy projektów biznesowych, rozumiani jako osoby fizyczne lub grupy osób fizycznych, nie prowadzący działalności gospodarczej, zamieszkałe lub prowadzące działalność zawodową na terenie województwa mazowieckiego.

Poszukujemy rozwiązań, które łączą w sobie misję społeczną z innowacyjną technologią. Przykładowe rozwiązania mogą dotyczyć: zielonych technologii, zrównoważonej produkcji i uprawy, ekologicznej żywności, odpowiedzialnej produkcji, redukcji śladu węglowego i wiele innych.

 

2. Jak mogę się zgłosić do I rundy programu? Jakie są kroki rekrutacyjne?

W pierwszej kolejności opisz nam swój projekt za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Masz na to czas do 12 sierpnia! Następnie spośród zgłoszeń wyłonimy 30 projektów, które w okresie od września do listopada wezmą udział w programie akceleracyjnym tj:

 • warsztatach, przygotowanych w oparciu o metodykę Lean Startup, Customer Development i Business Model Canvas, umożliwiającej zdobywanie i umacnianie wiedzy z zakresu wyceny produktów, marketingu, sprzedaży, rozwoju biznesu, tworzenia zespołu, relacji inwestorskich, pitchingu, finansowania działalności, strategii ekspansji zagranicznej.
 • mentoringu, konsultacje z indywidualnie dobranym mentorem, spośród ponad 120 mentorów z którymi współpracujemy. Będziesz mieć okazję do tego, aby ustalić indywidualny plan wsparcia i skorzystasz z wiedzy osoby, która w praktyce podzieli się swoją wiedzą i wskaże obszary do pracy.
 • spotkaniach networkingowych, które są doskonałą okazją do tego, aby dzielić się wiedzą z innymi przedsiębiorcami, zawierać nowe relacje biznesowe i stworzyć szansę na osiągnięcie sukcesu Twojego projektu
 • webinarach, które dostarczają wiedzy z ściśle określonych zakresów tematycznych. To okazja aby z dowolnego miejsca skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów oraz możliwość tego, by zadać pytania. 
 • mentoring speed dating-  oferuje możliwość bezpośredniej rozmowy z partnerami przy stoliku - indywidualnie lub w towarzystwie drugiego projektu, na konkretny temat. Rozmowa zajmie ok 30-45 min w ramach wybranego zagadnienia.
 • Semi Demo Day - weźmiesz udział w półfinale programu, gdzie zaprezentujesz swój projekt przed komisją złożoną z naszych partnerów, przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego, mentorów i inwestorów.
 • master mind - w ramach działań post akceleracyjnych Fundacja Youth Business Poland planuje zorganizować dwa spotkania grupowe, wśród chętnych startupów, które ukończyły II etap akceleracji. Mastermind, polegać będzie na spotkaniach, podczas których uczestnicy rozmawiają o wyzwaniach, przed którymi stają, wzajemnie sobie doradzają, wymieniają się doświadczeniami, organizują burze mózgów i motywują się wzajemnie do działania. 

W listopadzie wyłonimy półfinałową 10, która zyska dodatkowe warsztaty i godziny mentorskie do wykorzystania oraz pracować będzie nad finałową prezentacją inwestorską, którą zaprezentuje w grudniu podczas finału programu - Demo Day.

Wyłonione projekty zawalczą m.in. o nagrody finansowe - 50 000 zł, 15 000 zł i 10 000 zł oraz nagrody partnerów. To również okazja do tego, aby bardziej promować swój projekt w mediach - usłyszą o Tobie nasi partnerzy oraz pojawisz się w artykułach takich jak m.in. mam startup czy wp.

 

3. Jakie są kryteria wyboru uczestników programu?

Oprócz wymogów formalnych (patrz pkt.1) oceniać będziemy: potencjał rynkowy, aspekt społeczny, innowacyjność i użyteczność, doświadczenie zespołu, model biznesowy, etap zaawansowania produktu, zaangażowanie w projekt.

 

4. O co chodzi z programem akceleracyjnym? 

Program akceleracyjny to inicjatywa mająca na celu wsparcie i rozwój przedsiębiorczości oraz innowacyjności zgłoszonych projektów. Głównym celem jest pomaganie startupom i młodym firmom w rozwoju działalności poprzez dostarczanie wiedzy, mentorstwa, kapitału oraz kontaktów biznesowych. Program skupia się na przyspieszeniu wzrostu i skalowalności firm, pomagając przejść przez kluczowe fazy rozwoju. Biorąc udział w programie Mazovian Startup, będziesz mógł bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach, szkoleniach i sesjach doradczych, które mają na celu rozwinięcie Twoich umiejętności biznesowych i technicznych. Program kończy się prezentacją przed komisją, inwestorami i zaproszonymi gośćmi.

5. Jak sprawdzić, czy mój pomysł jest odpowiedzialny społecznie?

Zastanów się, jaki wpływ będzie miał Twój pomysł na społeczeństwo, środowisko naturalne i innych interesariuszy. Czy przyczynia się do rozwiązywania istotnych problemów społecznych? Czy promuje równość, etykę i zrównoważony rozwój? Zidentyfikuj, jakie istnieją potrzeby i problemy w społeczeństwie, które Twój pomysł ma na celu adresować. Czy Twój pomysł rozwiązuje konkretne problemy lub przynosi korzyści grupom społecznym?

Możesz też skonsultować swój projekt z nami, pisząc na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. Czy program jest płatny?

Udział w programie jest bezpłatny.

 

7. Jak długo trwa program?

 • Rekrutacja - do 12.08.2023
 • Startup Camp (Spotkanie informacyjne) - CiC Warsaw - 27.07.2023r. godz. 17:00
 • Ogłoszenie wyników - VIII - IX 2023
 • Akceleracja - IX-XI 2023
 • Semi Demo Day - XI 2023
 • Demo Day - XII 2023
 • Post Akceleracja - od I 2024 (indywidualne działania, mające na celu wsparcie w pozyskaniu finansowania, skalowaniu i internacjonalizacji)

 

8. Czy muszę mieć własny pomysł biznesowy, aby wziąć udział w programie?

Tak, musisz mieć własny pomysł. Nie musisz mieć jeszcze działalności, ale warto abyś wykonał już pierwsze kroki w procesie realizacji projektu. Istotnym jest, aby oprócz pomysłu mieć już za sobą wstępną analizę rynku, konkurencji czy pomysł na model biznesowy. Nie musi być dopracowany, ale pokaż nam że wykonałeś już pierwsze kroki.

9. Moja spółka jest zarejestrowana w innym województwie, ale mam oddział zarejestrowany w województwie mazowieckim – czy mogę się zgłosić?

Tak, możesz się zgłosić do projektu.

 

10. Jakie korzyści daje mentoring?

Mentoring to proces, w którym doświadczona osoba (mentor) udziela wsparcia, porad i wskazówek mniej doświadczonemu uczestnikowi (mentee). Korzyści płynące z mentoryzmu są liczne i obejmują:

 • Rozwój osobisty: Mentor może Ci pomóc w odkrywaniu i rozwijaniu potencjału. Poprzez udzielanie wskazówek, mentorstwo może przyczynić się do zwiększenia pewności siebie, budowania umiejętności komunikacyjnych, zarządzania stresem, radzenia sobie z wyzwaniami i rozwoju umiejętności zarządzania czasem.
 • Rozwój zawodowy: Mentor może przekazać Ci cenne wskazówki dotyczące rozwoju kariery, planowania ścieżki zawodowej, zdobywania potrzebnych umiejętności i rozwoju sieci kontaktów. Mentor może także podzielić się swoją wiedzą branżową, doświadczeniem i perspektywą, co może przyspieszyć Twój rozwój zawodowy .
 • Budowanie sieci kontaktów: Mentor, ze względu na swoje doświadczenie i pozycję, może pomóc Ci w budowaniu cennych kontaktów zawodowych. Mentoring często otwiera drzwi do nowych możliwości i pozwala mentee nawiązać relacje z innymi profesjonalistami w swojej dziedzinie.
 • Motywacja i wsparcie emocjonalne: Proces mentoringu może zapewnić wsparcie emocjonalne i motywację w osiąganiu swoich celów. Mentor może pełnić rolę inspiratora, która wierzy w Twój potencjał i daje Ci wsparcie w trudnych momentach.
 • Perspektywa i refleksja: Mentor może pomóc Ci w zdobywaniu perspektywy i rozszerzaniu horyzontów. Dzięki dyskusjom z mentorem, możesz spojrzeć na swoje cele i wyzwania z innej perspektywy, co może prowadzić do głębszego zrozumienia i lepszych decyzji.

11. Czy będę mieć możliwość rozwinięcia swojej sieci kontaktów biznesowych w ramach programu?

Oczywiście! Poznasz innych uczestników projektu, którzy być może mierzą się z podobnymi wyzwaniami do Twoich. Ponadto podczas warsztatów czy mentoringu poznasz specjalistów i ekspertów, którzy na co dzień sami prowadzą własne biznesy i mogą wskazać Ci kontakty do kluczowych dla rozwoju Twojego projektu osób. Co więcej, w trakcie programu zapewnimy Ci udział w spotkaniach, w których uczestniczyć będą osoby z branży, inwestorzy i inne osoby, które mogą wpłynąć na rozwój Twojego projektu. 

 

12. Czy muszę formalnie rozliczyć nagrodę finansową w przypadku wygranej?

Nagroda przyznawana jest na podstawie zawartej umowy, przeznaczonej na rozwój projektu. Oświadczasz na co zostanie przekazana Twoja nagroda finansowa.

 

13. Czy program oferuje wsparcie finansowe dla uczestników?

W ramach programu finaliści otrzymają jednorazową nagrodę w postaci 50 000 zł za uzyskanie I miejsca w programie, 15 000 zł za II miejsce i 10 000 zł za III miejsce.

 

14. Jakie są tematy szkoleń i warsztatów oferowanych w ramach programu?

Przedstawione tematyki szkoleń i warsztatów mają charakter poglądowy, ich kolejność również może ulec zmianie:

 • „Tworzenie modeli biznesowych i rozwój kompetencji przedsiębiorczych"
 • „ Customer Development. Propozycja wartości”
 • „Lean Startup. Rozwój umiejętności eksperymentowania rynkowego”
 • „Sprzedaż w startupie"
 • „Pitch - prezentacja Inwestorska cz.1 "
 • „Budowanie zespołu" 
 • „Pozyskiwanie finansowania na rozwój”

Dodatkowe szkolenia w drugim etapie akceleracji:

 • „Budżetowanie i Cashflow w startupie"
 • „Startupy na ścieżce pozytywnego wpływu"
 • „Podstawy prawne startupu"

15. Czy program pomaga w zdobyciu funduszy dla mojego biznesu?

Podczas udziału w programie będziesz miał możliwość pozyskania inwestorów, wymiany doświadczeń z uczestnikami oraz mentorami. Oferujemy Ci także szkolenia i webinary, które pośrednio i bezpośrednio dadzą Ci perspektywy i możliwości na zdobycie funduszu dla rozwoju biznesu. A finałowe 3 projekty otrzymają nagrody finansowe - 50 000 zł, 15 000 zł i 10 000 zł.

 

16. Mam pytanie, z kim mogę się skontaktować? 

Zapraszamy do kontaktu na : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 531 987 711

Lub bezpośrednio do Opiekunki Programu: Agata Naramska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rozwaliliśmy Twoje wątpliwości? Najlepszy czas na rozpoczęcie jest teraz!   Aplikuj śmiało - http://bitly.pl/WLFKH