Start-up'y

Poznaj projekty biorące udział w programie Mazovian Startup

Do programu akceleracyjnego Mazovian Startup zgłoszono ponad 130 innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie projektów. Poziom zgłoszeń stał na bardzo wysokim poziomie, dlatego też wybór nie był prosty. Do etapu preakceleracji dostało się 20 najlepszych i najbardziej innowacyjnych Start-up’ów, a kick-off programu odbył się 14.11.2018.

Półfinał programu Mazovian Startup odbył się 14.12.2018 w Warszawskim Centrum Kreatywności przy ul. Targowej, gdzie wyłonionych zostało 7 projektów, które przeszły do etapu akceleracji. Najlepsza 7 będzie dalej rozwijać swoje pomysły, by w trakcie następnej – finałowej gali pokazać się z jak najlepszej strony i zawalczyć o 20 000 zł.

Gala Półfinałowa programu Mazovian Startup

Półfinaliści programu Mazovian Startup

Airror

Airror czyli system pomiaru i predykcji zanieczyszczeń wraz z nasadzeniami roślin o właściwościach filtrujących powietrze. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy, a misją firmy jest łączenie nowych technologii z troską o środowisko naturalne. Airror to nie tylko adekwatny i wiarygodny pomiar powietrza, ale również zautomatyzowany system wyznaczania optymalnego nasadzenia zieleni. Założyciele tworzą organizację social good tech, która przez dostarczenie innowacyjnej technologii ma szanse na sukces komercyjny, a co za tym idzie jeszcze większy, pozytywny wpływ na otoczenie.

BallSquad

BallSquad – mobilna aplikacja do rezerwacji boisk sportowych w Polsce.

BallSquad to oparty na chmurze system SaaS do zarządzania obiektami sportowymi oraz aplikacja All-In-One działająca jako marketplace pomiędzy właścicielami obiektów sportowych i pasjonatami sportu. Aplikacja daje użytkownikom możliwość rezerwacji online obiektów sportowych oraz tworzenia eventów w prosty i bezpieczny sposób. Właściciele obiektów sportowych mogą, za pośrednictwem BallSquad, płynnie przejść z przestarzałych metod rezerwacji na intuicyjny system online. Jednocześnie prezentując swoją ofertę dostępności boisk szerszej publiczności online, zwiększając ich przychody.

Business Skills Academy

Business Skills Academy to program rozwojowy dla pracowników i osób zainteresowanych rozwojem zawodowym. W jego ramach uczestnicy otrzymują dostęp do 300, 5-minutowych animacji graficznych, które stymulują do rozwoju 48 kompetencji pogrupowanych w 4 obszary (mIndset, produktywność, komunikacja, projekty). Program pomaga zwiększyć zaangażowanie, odpowiedzialność i chęć do pracy pracowników w zautomatyzowany sposób. Firmy mają możliwość weryfikacji progresu pracowników oraz tworzenia dodatkowych treści dopasowanych do ich potrzeb.

Food Waste

Czy wiesz, że 75% kosztu odpadków z kuchni restauracyjnych dałoby się uniknąć?
System Food Waste to sposób na szybką i wygodną identyfikację źródeł odpadków i podjęcie stosownych działań. Dzięki autorskiemu rozwiązaniu łączącemu tablet z przemysłowej klasy wagą i intuicyjną aplikacją na tablecie, system Food Waste pozwala w 5 sekund na ewidencję ile odpadów, jakiej grupy produktów i z jakiego powodu jest wyrzucane, a czytelne raporty i inteligentny doradca odpadów pomoże ograniczyć ich ilość. Zespół Food Waste prowadzi obecnie rozmowy z szeregiem zainteresowanych restauracji.

Transformacja dietetyczna

Transformacja dietetyczna to holistyczny program zmiany zewnętrznej i wewnętrznej, pomysł szkoleniowej platformy z video programami, e- usługami i grupą wsparcia (aplikacja mobilna lub grupa na Facebooku) które pomagają zmienić ciało, umysł i emocje dzięki innowacyjnemu połączeniu dietetyki, psychologii i coachingu w procesie zmiany żywieniowej. Połączenie nowoczesnych metod i narzędzi wraz z szerokim wsparciem umożliwi osiągnięcie i utrzymanie efektów odchudzania na lata lub nawet do końca życia, co jest odpowiedzią na problemy i potrzeby klientów (badania pokazują że 80 % odchudzających się ma efekt jojo po zakończeniu standardowego procesu odchudzania u dietetyka).

Vegi

Firma Vegi wprowadziła na rynek Ziołową Ścianę Vegi, dzięki której pracownicy firm mają codzienny dostęp do świeżych i zdrowych ziół. Głównym celem firmy jest pomoc pracodawcom w dbaniu o zdrowie swoich pracowników. Stały dostęp do witamin i wartości odżywczych to oryginalny sposób na zmotywowanie oraz podniesienie efektywności pracowników. Dzięki Ziołowej Ścianie Vegi pracownicy mogą codziennie przygotowywać napar ze świeżych ziół lub wykorzystywać je jako dodatek do potraw. Zioła wymieniane są codziennie przez serwisanta.

Wood Workshop

WOOD WORKSHOP Szkoła Stolarstwa Tradycyjnego to miejsce w którym osoby pragnące kontaktu z autentycznym rzemiosłem mogą pod okiem praktyków zdobyć unikalne umiejętności i wiedzę. Szkoła wyposażona jest w najwyższej jakości narzędzia ręczne sprowadzane z USA i Japonii, zajęcia prowadzone są przez uznanych stolarzy posiadających rzadkie w skali Polski, wiedzę i umiejętności pracy ręcznymi narzędziami stolarskimi. Szkoła oferuje swoim klientom rozwój zdolności manualnych, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu, odstresowuje i pobudza kreatywność. Wysoki poziom oferowanych usług zapewnia nam niepowtarzalność i możliwość dotarcia do klientów wymagających.

Kick-off programu Mazovian Startup

Wszyscy uczestnicy programu Mazovian Startup

Pozostali uczestnicy programu Mazovian Startup

Activy - Bike2Work SaaS

Activy Bike to Work to narzędzie wellbeingowe, które pomaga pracodawcom w tworzeniu szczęśliwszych i zdrowszych miejsc pracy poprzez rowerowe wyzwania. Wykorzystując aplikację mobilną z AI oraz naukową grywalizację wspiera pracowników w budowie zdrowych nawyków poprzez dobrą zabawę. Pracodawcy wykorzystują Activy do tworzenia programów angażowania pracowników, promocji zdrowia, CSR oraz employer brandingu. Już w pierwszym roku z Activy korzystało ponad 200 firm i 10 000 rowerzystów.

Aplikacja mobilna MCR

Opracowanie nowoczesnego narzędzia IoT, umożliwiającego natychmiastowe odczytywanie na odległość wyników z czujników na infrastrukturach w celu przewidywania i rozpoznawania wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń. Aplikacja mobilna MCR jest niezastąpionym narzędziem dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i stan infrastruktur (tuneli, mostów, zbiorników, wałów, rurociągów) oraz przedstawicieli organów kontrolnych w różnych branżach gospodarki. Ułatwi okresową lub stałą kontrolę zgodnie z obowiązującymi normami. Elastyczność i rozwojowość umożliwi współpracę z technologiami nowej generacji.

buduj.pomagaj

Projekt buduj.pomagaj jest jednocześnie usługą i platformą dedykowaną dla firm, w ramach działań z zakresu biznesu społecznie odpowiedzialnego. Platforma stanowi łącznik między firmami z dziedziny budownictwa (producentami, firmami wykonawczymi, projektantami) oraz innymi firmami prowadzącymi działania CSR, a organizacjami/osobami prywatnymi w potrzebie mieszkaniowej lub budowlanej.

Celem platformy buduj.pomagaj jest usprawnienie pomocy budowlanej dla organizacji pozarządowych przez firmy, całościowa obsługa wolontariatu pracowniczego, dostęp do szerokiej gamy projektów i grup wsparcia oraz wspomaganie firm w działaniach CSR.

DigitalHealth

DigitalHealth to startup zajmujący się cyfrową opieką zdrowotną, który planuje na w 2020 roku uruchomić swój nowatorski projekt – Wirtualnego Asystenta Rehabilitacji – VirtualPhysio. Jest to wielofunkcyjny system, którego celem jest zwiększenie dostępu pacjentów do usług rehabilitacyjnych. Wykorzystuje on platformę online z przygotowanymi programami rehabilitacji, kamery Kinect oraz Wirtualnej Rzeczywistości, która towarzyszy pacjentom w wykonywaniu codziennych ćwiczeń w domu, które zlecił im fizjoterapeuta, jednocześnie monitorując ich przestrzeganie i przedstawiając wyniki w czasie rzeczywistym. VirtualPhysio pozwala obniżyć koszty i poprawić skuteczność rehabilitacji poprzez ograniczenie liczby osobistych wizyt terapeutycznych pacjentów przy równoczesnej kontroli poprawności wykonywanych ćwiczeń.

Kodi: the most advanced AI robot toy for kids

Projekt KODI to inteligentny, wyposażony w elementy sztucznej inteligencji, robot-zabawka, który bawiąc się z dzieckiem wspomaga jego rozwój kognitywny w wielu
obszarach. Sam też uczy się dziecka, jego zachowania oraz zdolności.
Kodi Robot potrafi:
▪ Widzieć (rozpoznaje obiekty, twarze, osoby, gesty)
▪ Słyszeć (rozpoznaje mowę, dźwięki i muzykę)
▪ Mówić (potrafić prowadzić dialog i odpowiadać na pytania)
▪ Rozpoznawać i wyrażać emocje
▪ Ruszać się i naśladować ruch (zabawy ruchowe)
▪ Odczuwać dotyk
Naszym celem jest wykorzystanie rozwoju technologicznego w taki sposób, żeby mógł wspierać rozwój dzieci stwarzając warunki to rozwoju kreatywności, empatii i nauki języków w sposób interaktywny w przeciwieńtwie do biernej konsumpcji gotowych treści, które na godziny przyklejają dziecko w pozycji siedzącej do urządzenia.
Kodi jest rewolucyjnym rozwiązaniem w obszarze zabawek, stając się nowoczesnym mentorem i przyjacielem dla dziecka towarzyszącym mu w rozwoju i poznawaniu świata.

KUKPLAN

KUKPLAN to spersonalizowana lista zakupów podliczająca wydatki z asystentem zakupów, pomagającym wybrać odpowiednie dla nas produkty oparta na zdrowym i zbilansowanym jadłospisie rodzinnym. KUKPLAN ułatwia przygotowywanie domowych posiłków dla całej rodziny za pomocą spersonalizowanych, sezonowych menu tygodniowych, inteligentnych list zakupów i opcjonalnej lokalnej dostawy produktów spożywczych. Plany posiłków są zrównoważone przez doświadczonych dietetyków, dając pewność, że posiłki są bezpieczne i odpowiednie również dla dzieci. KUKPLAN wypełnia niszę na rynku usług skierowanych wyłącznie do singli lub osób pragnących uzyskać tylko jednorazowy efekt (np. schudnąć), dostarczając usługę dla rodzin nastawioną na długofalowe użytkowanie.

Nowoczesne technologie drewniane w circular economy

Przedmiotem projektu jest stworzenie materiału budowlanego do produkcji wypełnienia wewnętrznego drzwi wewnętrznych i zewnętrznych na bazie wtórnego wykorzystania materiału stolarskiego, tzw. Odpadów. Produkt łączący lekkość struktury plastra miodu i sztywności płyty wiórowej. Wykorzystując do produkcji różnego rodzaju odpady drewniane i drewnopodobne, uzyskujemy tani surowiec i możemy stworzyć alternatywny sposób utylizacji odpadów stolarskich. Płyty wykonane w różnych wymiarach mogłyby znaleźć zastosowanie nie tylko w produkcji drzwi ale również elementów mebli lub nawet ścianek działowych

Pojemniki na odpady stałe

Nowoczesne pojemniki, które umożliwiają odbiór, przechowywanie i transport odpadów niebezpiecznych. Zwykłe pojemniki nie są przystosowane do odbioru i przechowywania odpadów niebezpiecznych, ze względu na to że nie są odporne na takie czynniki zewnętrzne jak temperatura czy wilgoć. Przechowywanie odpadów w takich pojemnikach sprzyja przedostawaniu się szkodliwych związków chemicznych do atmosfery, co może szkodzić zdrowiu człowieka.Pojemnik będący tematyką startupu jest wyposażony w system chłodzący oraz system neutralizujący tym samym uniemożliwiając przedostanie się szkodliwych związków i ich interakcje z człowiekiem.

pozycz.to

Pożycz.to (http://pozyczto.webdev-ev.pl) to serwis z kategorii rental marketplace. Jest to platformą internetowa, na której:
– z jednej strony spotykają się osoby prywatne albo firmy, które są właścicielami różnego rodzaju przedmiotów, które mogą komuś wypożyczyć (użyczający).
– z drugiej strony osoby, które chciałyby różnego rodzaju produkty od kogoś pożyczyć (najemcy).
Pożycz.to narzędzie, które organizuje, cywilizuje i uwiarygodnia proces wypożyczenia.
Dzięki serwisowi pozycz.to jego użytkownicy:
• ograniczają konsumpcję, nadprodukcję i co za tym idzie pozytywnie wpływają na środowisko
• wzmacniają relacje międzyludzkie, stopień zaufania społecznego, budują lokalne społeczności
• pozwalają w łatwy sposób zarobić na posiadanych i niewykorzystywanych rzeczach (użyczający) oraz zaoszczędzić pieniądze i miejsce (wypożyczający)

Prometheus Arm

Prometheus Arm to proteza ręki, zastępująca utraconą część kończyny. Intuicyjne sterowanie pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności, poprzez analizowanie ruchów ciała użytkownika oraz impulsów z mięśni. Dzięki temu to proteza uczy się użytkownika, a nie użytkownik protezy, znacznie ułatwiając rehabilitację. Niepowtarzalny, elegancki design pozwala wyróżnić się, stając się integralną częścią wizerunku właściciela, pozytywnie wpływając na samopoczucie i pewność siebie.

Świeża Sprawka

Świeża Sprawka maksymalnie ułatwia gotowanie roślinnych potraw, oferując dowóz zestawów do samodzielnego gotowania. Składniki pochodzą od lokalnych rolników i są pakowane z myślą o środowisku.

TY WYBIERASZ danie z menu, na które masz ochotę.
MY DOSTARCZAMY odmierzone, świeże składniki wraz z przepisem.
TY GOTUJESZ postępując zgodnie z instrukcjami i po ok. 30 minutach pyszne danie jest gotowe.

Dzięki Świeżej Sprawce klienci nie marnują energii na przygotowania do gotowania np. zakupy, a zaoszczędzony czas mogę spędzić przygotowując z bliski pyszny i zdrowy posiłek w domu.

Zwyczajny Obiad

Zwyczajny to aplikacja społecznościowa do umawiania się na wspólne posiłki. Zasada jest prosta – osoba gotująca wrzuca do aplikacji zaproszenie na wspólny posiłek lub oferuje jedzenie na wynos. Łączymy ludzi, którzy lubią gotować z ludźmi, którzy chcą dobrze zjeść w przystępnych cenach. Mealsharing to nie jest nowy pomysł – my wiemy jak zrobić, żeby prawdziwie działał na masową skalę.Od początku jesteśmy bardzo mocno skupieni na pracy z użytkownikami i głębokim zrozumieniu całego procesu psychologicznego/emocjonalnego stojącego za umawianiem się i wspólnymi posiłkami. Dzięki temu udało nam się sprawić, że m.in średnia cena posiłku to 10 zł (za posiłek jakości 20-25 zł na mieście), a w ciągu 3 miesięcy od wypuszczenia aplikacji mieliśmy 7000 pobrań aplikacji i 500-700 posiłków – mimo problemów programistycznych i ograniczonych działań marketingowych. 96% posiłków w Polsce jest przygotowywanych w domu, a średni dzienny budżet na jedzenie to 13.5 zł. Masowy mealsharing jest jedynym sensownym sposobem na masową zmianę tego jak jedzą ludzie. W końcu koszty wynajmu i kuchni są już opłacone, a ugotowanie dla 3 czy 5 osób nie robi wielkiej różnicy. Jednocześnie osoby gotujące są wszędzie, dzięki czemu jesteśmy w stanie bardzo szybko się skalować. Ludzie wydają dużo pieniędzy na jedzenie. Dzięki temu nasze modele biznesowe są niezwykle dochodowe, a rozmowy o modelu finansowym są jednymi z naszych ulubionych.Dawid Sokołowski ma doświadczenie w VC i wieloletnie doświadczenie w pracy ze startupami. Jest też czołowym ekspertem w Polsce od sharing economy. Mamy mocny zespół.

Rapid Forms

Platforma do budowania dynamicznych i inteligentnych procesów online za pomocą wizualnego edytora. Umożliwia wdrażanie procesów na dowolnej platformie webowej oraz integrację w czasie rzeczywistym z zewnętrznymi systemami.