Demo Day

Poznaj zwycięzców Mazovian Startup III

Za nami Demo Day programu akceleracyjnego Mazovian Startup III, który jest skierowany do startupów pozytywnego wpływu, czyli przedsiębiorstw łączących w sobie misję społeczną z innowacyjną technologią. Tym samym zakończyły się cztery miesiące intensywnej pracy nad wydarzeniem (w tym mentoringu, warsztatów i spotkań z partnerami), którego organizatorem jest Youth Business Poland. Projekt jest dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Podczas Demo Day w końcu dowiedzieliśmy się, które startupy znalazły się w ścisłym finale i otrzymały nagrody finansowe.

Nagrodę główną 50 000 zł wygrała firma Wycieczkomat.com, która automatyzuje proces organizacji wycieczek dla nauczycieli i uczniów. Startup został wyróżniony przede wszystkim za to, że odpowiada na aktualne potrzeby społeczne i jest w stanie realnie odciążyć nauczycieli podczas organizacji wszelkiego rodzaju wyjazdów edukacyjnych czy sportowych.

Oprócz nagrody głównej Wycieczkomat.com otrzymał dodatkowo od partnerów programu 3-miesięczny dostęp do przestrzeni biurowej w HubHub, gdzie odbył się Demo Day, a także wsparcie księgowe i doradcze w procesie due diligence realizowane przez firmę Genprox.

 
II miejsce oraz nagrodę wysokości 15 000 zł otrzymał Alpha Powders realizujący projekt ekologicznej produkcji mikroproszków polimerowych, które wykorzystuję się w drukarkach 3D.
 
III miejsce i nagrodę 10 000 zł otrzymała aplikacja logopedyczna The Linghos (w Polsce aplikacja dostępna jest pod nazwą Pogaduszki), wspierająca proces terapii wad wymowy u dzieci. Lingos motywuje dzieci do ćwiczeń w atrakcyjnej formie z użyciem AI.
 
 
Wyróżnienia:

Osmia Future – optymalizuje i unowocześnienie proces zapylenia plantacji przez pszczoły w gospodarstwach sadowniczych. Firma otrzymała nagrodę w formie wsparcia marketingowego od Ideo Force

 – to wyrób medyczny, który wspomaga fizjoterapię wad postawy u dzieci, dzięki interaktywnym grom fizjoterapeutycznym sterowanym ruchem dziecka. PhiLabs otrzymał nagrodę w postaci wsparcia prawnego Ziobrowski Tax & Law a wcześniej wygrał konkurs startuj z Mazowsza i 30 000 zł

RE-ZIP – Reusable packaging , został wyróżniony przez ROHLIG SUUS Logistics uzyskując dodatkowe wsparcie merytoryczne w rozwoju biznesu.